Astu liikmeks

Kolm põhjust miks tulla liikmeks

Vassili Novak

Eesti Päästemeeskonna Meditsiinirühma juht

Otsime oma meeskonda motiveeritud ja pädevaid inimesi, kes soovivad aidata nii kodus kui ka rahvusvahelistel missioonidel.

Kui tahad oma oskustega midagi tõeliselt olulist panustada, siis liitu meiega – just sinu panust võib järgmises kriisis vaja minna.

 

Ootan sind meie tiimi!

Meditsiinirühm jaguneb järgmisteks:

EMO üksus
EMO Üksusel on 5 telki, mis suudavad teenindada kuni 150 patsienti ööpäevas. Igasse telki on ette nähtud vähemalt 3 arsti ja 6 õde, lisaks on meeskonnas radioloogiatehnik, registraator ja parameedikud.
Anesteesia- ja intensiivravi üksus
Üksusel on kolm intensiivravi kohta ja üks operatsioonijärgne jälgimiskoht, kus kõigil kohtadel on invasiivne patsiendi jälgimisvõimekus. Varustusse kuulub neli hingamisaparaati, aspiraatorit ja monitori ning üks defibrillaator. Meeskonda kuuluvad vähemalt kolm arsti ja kuus õde, tagades 24/7 anesteesiavõimekuse.
Kirurgia üksus + sterilisatsioon
Üksus suudab teha 24 tunni jooksul kuni 7 suurt või 15 väikest operatsiooni, tagades vähemalt kolme arsti ja nelja õe kohalolu. Sterilisatsiooniks on kasutusel kaks suurt sterilisaatorit, mis teenindavad ka teiste moodulite instrumentide puhastamise vajadust.
Üld ehk palatiüksus
Üksuse palatiosakonnas on 21 kohta ning see on varustatud pediaatria, sünnitajate, günekoloogia ja nakkushaigete patsientide vastuvõtuks. Lisaks on saadaval füsioterapeudi võimekus tagades mitmekülgse ja spetsiifilise abi.
Üldlogistika üksus
Üldlogistika üksus tegeleb veepuhastuse, hügieeni, köögi, side ning baaslaagri ja välihaigla ülesehitusega.

Liikmeks astumise protsess

Esmalt tuleb liitumiseks täita avaldus, mille alusel hinnatakse taotleja sobivust Eesti Päästemeeskonna meditsiiniüksuse (EDRT ) kandidaadiks. Kui avaldus on heaks kiidetud, arvatakse taotleja kandidaadiks ning algab liikmeks saamise protsess. Avalduse esitamiseks tuleb esitada järgmised dokumendid ja materjalid e-postile: info@estemt.ee

 1. Kandideerimine

Kandideerimiseks saada meile oma lühitutvustus, kus selgitad lühidalt, miks soovid liituda, ning lisa kindlasti ka oma CV. Vajalik info saada aadressile info@estemt.ee

Kandideerimise tingimused:

  • Kandidaadil ei tohi olla kehtivat karistust.
  • Arstidel, õdedel ja kiirabi-, radioloogia - ja erakorralise meditsiini tehnikutel peab olema vähemalt vastav valdkondlik haridusTeiste rollide (nt logistika) puhul haridusnõue ei ole kohustuslik – küsi sobivuse kohta lisainfot e-posti teel.

 

2. Avalduse esitamine

Pärast kandideerimissoovi esitamist saadetakse sinu e-posti aadressile täiendavad vormid, mille palume määratud tähtajaks täita. Nõutavad dokumendid sisaldavad:

  • Vormi isikliku ja ametialase info täitmiseks (vorm saadetakse e-postiga).

  • Passi ja vaktsineerimispassi koopiad (pildina või PDF-failina). 

  • E-kursuse BSAFE tõendi (turvasertifikaat), mille saab pärast kursuse edukat läbimist. E-kursuse leiad siit.

Rohkem lisainfot ja põhjaliku juhendi, mille alusel meie organisatsioon tegutseb, leiad siit: „Blue Book

 

3. Baaskursusel osalemine

Baaskursus on kaks päeva kestev koolitus, mis valmistab kandidaadid ette meditsiiniüksuse ülesannete täitmiseks nii Eestis kui ka rahvusvahelistel missioonidel. Kursuse käigus:

  • Antakse põhjalik ülevaade ettevõtte struktuurist, töökorraldusest ja eesmärkidest.
  • Õpitakse kriisijuhtimise ja katastroofimeditsiini põhimõtteid.
  • Harjutatakse meeskonnatööoskusi ja praktiseeritakse eriolukordades tegutsemist.

 Kursuse kuupäevad ja asukoht tehakse teatavaks eelnevalt kandidaatidele. Baaskursuse viivad läbi Sisekaitseakadeemia lektorid koostöös Päästeameti ja Terviseametiga.

 

4. Praktiline õppus - siseriiklik või välisõppus

Pärast baaskursust osalevad kandidaadid praktilisel õppusel, mis on vajalik nende valmisoleku ja oskuste hindamiseks. Õppuse edukal läbimisel arvatakse kandidaat ametlikult Eesti Päästemeeskonna Meditsiiniüksuse (EST-EMT) liikmeks.

 

5. Liikmeks kinnitamine

 Kui kandidaat on edukalt läbinud baaskursuse ja õppuse, arvatakse ta ametlikult üksuse liikmeks. 

  • Õppuse edukalt läbinud kandidaadid kinnitatakse ametlikult EST-EMT liikmeteks.
  • Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmib liikmega käsunduslepingu, mis reguleerib tema osalemist missioonidel. PS! Nii kandidaadi kui liikmega sõlmib Regionaalhaigla käsunduslepingu.

 

6. Pärast liikmeks kinnitamist ootame liikmetel peamiselt: 

  • Valmisoleku säilitamine: Iga liige peab tagama valmisoleku reageerida missiooni- või õppusekutsele vastavalt kutseteadetes (nt SMS-i või e-posti teel) märgitud aja jooksul. Tavaliselt 24–72 tunni jooksul, et meeskond oleks vajadusel operatiivselt tegutsemisvalmis.
  • Osalemine meeskonna tegevustes: Liikmed on oodatud aktiivselt osalema regulaarsetel koolitustel ja õppustel, mis toimuvad nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt. Need aitavad säilitada ja arendada vajalikke oskusi ning tagavad pideva professionaalse valmisoleku kriisiolukordades tegutsemiseks.
  • Kokkulepped tööandjaga: pärast liikmeks kinnitamist soovime, et liikmed alustaksid kokkulepete sõlmimist oma tööandjaga. Enne missioonile suundumist peab iga liige iseseisvalt tagama, et tööandjaga on saavutatud selged ja toetavad tingimused osalemiseks missioonil. Kuigi see protsess võib olla aeganõudev, on see oluline samm, et tagada sujuv ja probleemivaba valmisolek.

Eesti Päästemeeskonna, sh meditsiinirühma valmisoleku aluseks on Vabariigi Valitsuse määrus „Rahvusvahelistel päästetöödel osalemine“ (§ 39 lõige 3).

Koostööpartnerid